mgr Agata Sobczak

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia AWF Poznań – Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Już w trakcie studiów zwróciła się w stronę pediatrii, ponieważ chciała pomagać tym, którzy mają wyjątkowe potrzeby i znaczne trudności już „na starcie”. Podczas praktyk, wolontariatów i pracy zawodowej zdobywała doświadczenie w terapii dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi, wrodzonymi schorzeniami czy wadami postawy. Zajmuje się także najmłodszymi, wymagającymi wczesnej interwencji.

Celem jej pracy z pacjentem jest maksymalne wykorzystanie potencjału dziecka, osiągnięcie jak najwyższych funkcji przy zachowaniu możliwie najlepszej jakości. Jako bardzo ważne aspekty terapii wymienia podmiotowość dziecka, nawiązanie z nim pozytywnej relacji oraz zaangażowanie rodzica do współpracy. Zainteresowana takimi zagadnieniami jak rozwój psychomotoryczny oraz neurologia i biomechanika układu ruchu.
Wymaga wiele od swoich podopiecznych, ale jeszcze więcej od siebie. Ciągłą potrzebę rozwoju oraz niedosyt wiedzy i nowych umiejętności uzupełnia na różnorodnych kursach i szkoleniach. Absolwentka m.in.: NDT Bobath Basic, Diagnoza i terapia wzroku we wczesnym wspomaganiu, Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0 do 24 miesięcy, Osteopatia w pediatrii, Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii, Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy. Absolwentka kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii. 

Prywatnie uwielbia wysiłek fizyczny i aktywne spędzanie czasu, interesuje się zdrowym odżywianiem 

Poznaj innych członków naszego zespołu

15 specjalistów w tym 7 fizjoterapeutów. Lata praktyk, anielskie podejście do pacjentów – to jedne z licznych cech jakie posiada każda osoba w naszym zespole.

Umów się na wizytę

Pracownicy naszego Działu Obsługi Pacjenta z wielką przyjemnością skierują Państwa w ręce odpowiedniego specjalisty. Nie wiesz, do kogo powinieneś się zwrócić, że swoim problemem? Służymy pomocą!