dr n. farm. Katarzyna Kordus

dr n. farm. Katarzyna Kordus

Kosmetolog, podolog i trycholog jednocześnie. Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoła Promocji Zdrowia oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2013 r. uzyskała stopień naukowy dr n. farm. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych w WSEiT (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii) w Poznaniu.

Ze środowiskiem akademickim jest natomiast związana od 2005 roku. Z wielka pasją uczy przyszłych adeptów sztuki kosmetologicznej. Jest doświadczonym wykładowcą z zakresu kosmetologii, podologii, odnowy biologicznej, wizażu, stylizacji i estetyki. Swoje kompetencje zawodowe Pani doktor stale podnosi na dodatkowych szkoleniach i kursach. Ponadto pogłębia wiedzę z dziedziny kosmetologii, która oparta jest na dowodach naukowych poprzez czynny i bierny udział w konferencjach naukowych jak również prowadzi liczne badania naukowe. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych, popularnonaukowych i rozdziałów w monografiach. Od roku 2009 jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z zakresu Technik Usług Kosmetycznych. 
Mimo bardzo absorbującej pracy naukowej nie zapomina o pracy z Pacjentem, która jest kluczem do zrozumienia potrzeb jakie pojawiają się w kosmetologii, podologii i trychologii. To potrzeba i oczekiwania pacjentów są motorem napędowym do poszukiwań nowych rozwiązań. Prywatnie jest mamą dwójki cudownych dzieci oraz żoną wspaniałego męża, ale i życie zawodowe niesie jej wyzwania każdego dnia. Jak sama określa „to jest właśnie sens mojego życia: ROBIĘ CO LUBIE BO LUBIĘ TO CO ROBIĘ”.

Powrót do listy